לוגו דבור

Cookies! 🍪

אנו משתמשים ב cookies כדי לשפר ולנתח את האתר שלנו.
Ok!

נגישות

מה תפקידו של יועץ נגישות? בשנים האחרונות מדינת ישראל שמה דגש רב על בניית מבנים נגישים לאנשים עם מוגבלות או התאמה של מבנים קיימים. כל זאת מתוך המודעות, שגברה בשנים האחרונות, כי לכל אדם יש את הזכות להגיע לכל מקום – גם אם הוא סובל ממוגבלות פיזית. כדי לעשות זאת התאימו את תקנות התכנון והבנייה

עוד פרטים

נגישות

דבור תכנון,ביצוע

מה תפקידו של יועץ נגישות?

בשנים האחרונות מדינת ישראל שמה דגש רב על בניית מבנים נגישים לאנשים עם מוגבלות או התאמה של מבנים קיימים. כל זאת מתוך המודעות, שגברה בשנים האחרונות, כי לכל אדם יש את הזכות להגיע לכל מקום – גם אם הוא סובל ממוגבלות פיזית.

כדי לעשות זאת התאימו את תקנות התכנון והבנייה ואת חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות. ההנגשה נוגעת בהיבטים שונים, כדי לסייע גם לאנשים שמתקשים בהליכה או מרותקים לכיסא גלגלים. אך לא רק הם, גם לאנשים הסובלים מבעיות אחרות ומגוונות כמו חירשות, פיגור שכלי וכדומה.


יועץ נגישות הוא איש מקצוע שעובר הסמכה מתאימה וכך מכיר את פתרונות הנגישות הקיימים כיום. המטרה של היועץ היא להפוך את המקום לנגיש יותר, כמו למשל על ידי שינוי אלמנטים מבניים, תכנון מחדש של המעברים, הקצאת אביזרי בטיחות, התאמת הדלתות או החלונות וכן הלאה.

שלבי העבודה של יועץ נגישות

  • במידה וזהו מבנה שנמצא בשלבי תכנון - השלב הראשון הוא מעבר על התכניות האדריכליות על מנת לוודא שכל תקנות הנגישות הנדרשות נלקחו בו בחשבון. היועץ עובד מול האדריכל עד שתכניות המבנה עומדות בכל סעיפי החוק.
  • במידה וזהו מבנה בנוי - השלב הראשון בעבודה הוא הכנת סקר נגישות על פי דרישות החוק והרשות המקומית.

לאחר מכן תתבצע הוצאת אישור נגישות לקבלת היתר לבניה או רישוי לעסק, במידה ומדובר על מבנה חדש שטרם אוכלס יתבצע גם ליווי עד הוצאת טופס 4 המתיר לאכלס את המבנה. מלבד תכנון מבנה ניתן שירות קבלני ליישום כל האלמנטים להנגשה כולל שילוט מתאים, תאורה, אביזרי נגישות בחללים השונים במבנה כולל בשירותים.

כך שעם חברה המתמחה בתחום כל נושא הנגישות נמצא תחת קורת גג אחת, מתחילתו של תכנון מבנה חדש או תכנון שיפוץ מבנה קיים ועד הביצוע כולל הפרטים הקטנים ביותר.

 

 טלפון:
0503029779

 דואר אלקטרוני:
DABBURKH@GMAIL.COM


צור קשר