לוגו דבור

Cookies! 🍪

אנו משתמשים ב cookies כדי לשפר ולנתח את האתר שלנו.
Ok!

יועץ אינסטלציה ותכנון סניטרי

יועץ אינסטלציה ותכנון סניטרי

יועץ אינסטלציה:

א. מה כוללת תכנית האינסטלציה?

תוכנית אינסטלציה כוללת בתוכה כמה מרכיבים:

 1. תכנון של צנרת הביוב, דולחין ושופכין מרמת הכלים הסניטריים דרך קופסאות הביקורת והקולטנים עד החיבור לשוחות במגרש ולשוחת הביוב העירונית שמוקצת לאותה חלקה. יועץ האינסטלציה מקבל מהאדריכל את המיקום של השירותים / מקלחת / מטבח, וצריך לבצע החלטות איך למקם את צנרדת הביוב כך שהוא ינוקז ביעילות הגבוהה ביותר , תוך מזעור אפשרות לתקלות וסתימות אך מתן אפשרות לטפל בתקלות עקב שימוש לא נכון. כל התכנון של צנרת הביוב הדולחין (כיורים מקלחת ומטבח) והביוב ( שירותים) נעשה על פי תקן ההל"ת (הוראות למתקני תברואה). קביעת שיפועים בצנרת פנימית וחיצונית, עומק וקוטר השוחות, סוג הצנרת PVC או HDPE. ועוד.
 2. תכנון של צנרת ניקוז מי גשם, (צמ"גים) , תכנון נכון ועל פי החוק, מונע הצפה במקרה של גשמים כבדים. אסור לחבר צנרת ניקוז מי גשם של גג עם צמ"ג של מרפסת למשל. ישנה כמות מקסימלית של מרפסות שניתן לבצע להם צינור מי גשם משותף. כמות ועוצמת משאבות ניקוז בחניונים
 3. תכנון אספקת מים לצריכה למבנה, שימוש במאגר מים וקביעת נפחו, קביעת הספקים וחיבורים למשאבות. תכנון הגמל מים הראשי למבנה. תכנון נכון של אל חוזרים ומניעת מים חוזרים מנק' סטטיות במערכת, בין אם מדובר במים חוזרים בבריכה או ג'קוזי , או במים עומדים בהידרנטים וגלגלונים לכיבוי אש.
 4. תכנון אספקת מים לנקודות בטיחות אש, תכנון כיסוי מתזים, ספיקות ולחצים למערכת הכיבוי כך שיעמדו בדרישות מכון התקנים, ובדרישות מכ"ר 529 ודרישות יועץ כיבוי אש.
 5. תכנון של מערכות מים חמים במבנה, מערכות סולאריות או חשמליות סגורות או פתוחות, שימוש נכון במשאבות סחרור ועוד.

כאמור, מלבד העובדה שיועץ האינסטלציה חייב לדאוג למערכת כיבוי האש במבנה כדי שבמקרה של שריפה האנשים בבניין יוכלו להיות מוגנים – עליו לתכנן ולדאוג גם לשורת מערכות אחרות. במסגרת תפקידו אחראי היועץ על אספקת המים הכללית והחיבור לקו העירוני, מערכת הביוב, תכנון מקיף של ניקוז הגשמים בחורף,ניקוז מערכת המיזוג בצורה תקינה, תכנון מערכת המתזים במידה ואכן קיימת במבנה וכו'.

תפקידו של יועץ האינסטלציה הוא למעשה לוודא שכל המערכות הקשורות במים יתפקדו באופן תקין. לצד מערכות חשובות וחיוניות כמו ניקוז מי המזגן או החיבור לקו הביוב העירוני, שאינן משפיעות בד"כ על חיי אדם, עליו גם להיות אחראי על מערכת כיבוי האש ומערכות אחרות שיכולות לעשות את ההבדל הדק שבין אירוע שאנשי הבניין או אנשי כיבוי האש מצליחים להתגבר עליו ולסיים אותו במהרה לבין אירוע שמתפתח לאסון גדול שכולל גם פגיעות בנפש כי המערכות לא היו ערוכות למצב זה.

ב. כמה זמן לוקח לקבל אישור תאגיד מים?

הזמן שלוקח אישור תאגיד מים תלוי בכמה גורמים: מהירות וטיב התכנון מזמן קבלת התוכניות האדריכליות. אופן הבדיקה של התאגיד והאם יש צורך באישור גם של תאגיד וגם של העירייה, וזה גורם שמשתנה בין עיר לעיר. משרדנו מתמחה בעבודה מול כלל תאגידי המים והרשויות בארץ, מאחורינו אלפי לקוחות מרוצים, שהתוכניות שלהם אושרו במהירות, תוך הקפדה על תכנון מיטבי וחסכוני ללקוח.

ג. מה לגבי מחיר של יועץ אינסטלציה?

 1. מחיר הייעוץ משתנה מפרויקט לפרויקט, בבתים פרטיים זה תלוי בגודל הבית מספר מפלסים, האם קיים מרתף או בריכה. לגבי בנייני מגורים, המחיר הוא פונקציה של מורכבות התכנון, בנייה חדשה מול תמ"א 38, וכמות הדירות בפרויקט. בנייני משרדים ופרויקטים מסחריים מתמחרים לרוב על פי מ"ר.
 2. משרדנו ישמח לייעץ לכם בכל סוגי הפרויקטים במחירים הוגנים תוך שמירה על מקצועיות ושירות ברמות הגבוהות ביותר, נשמח לעמוד לרשותכם כיועצי אינסטלציה, ובשאר הייעוצים במשרד.

התפקידים הנוספים של יועץ אינסטלציה

בנוסף לתפקידו הנ"ל, אחראי יועץ האינסטלציה גם על תכנון נושא המים במבנה ובמסגרת תפקידו הוא עובד גם מול הרשויות ולא רק מול בעלי התפקידים של המבנה. למעשה, מהרשויות מקבל איש המקצוע את המיקום של שוחות הביוב אשר לא משפיעים רק על המבנה עצמו – אלא גם על הרחוב והכביש שבסמיכות למבנה. מיקום מדויק של השוחות מייעל את העבודה ועשוי לחסוך בפן הכלכלי שכן זרימת המים תהיה בכמות הרצויה ובעוצמת הזרימה המתאימה.

במהלך עבודתו, חותם יועץ האינסטלציה על נספח סניטרי שבו ניתן למצוא את תיעוד ביקורי השטח של היועץ, את תכנית העבודה המפורטת, את שרטוט מערכת המים של המבנה המיועד, את תכנון מערכת הביוב ועוד. עם החתימה על נספח זה מתקבל הלכה למעשה האישור למערכות האינסטלציה במבנה – והאדריכל והמהנדס יכולים להמשיך בבנייתו.

תכנון נכון מביא לעבודה יעילה ובטוחה יותר

במסגרת עבודתו, יועץ אינסטלציה אמון גם על תכנון חדר המשאבות והגברת לחץ המים ובנוסף הנו אחראי גם על תכנית האינסטלציה. במסגרת התכנון הנכון של חדר המשאבות לטובת הגברת לחץ המים לעוצמה הרצויה, ידאג יועץ האינסטלציה לתכנון מאגר המים, יתכנן את לחץ המים בעמדות לכיבוי אש כך שיותאם למקרה של שריפה, יתכנן את המשאבות להגברת לחץ המים ויבצע תכנון של המז"ח אשר מורכב בקו המים המיועדים לשתייה ומונע חדירה של מים מזוהמים. את כל עבודתו יאשר יועץ האינסטלציה מול מכבי האש, תאגיד המים המקומי ומכון התקנים.

התכנית לתכנון יעיל של מערכת האינסטלציה יכלול בתוכו תכנון מדויק לגבי אספקת המים החמים והקרים עבור הדיירים, חיבור הביוב לקו העירוני, ניקוז מי הגשמים בצורה יעילה, ניקוז מי המזגנים ומי היסודות, תכנון מערכת המתזים במידת הצורך ועוד. גם את תכנית האינסטלציה יש לאשר מול מכבי האש, תאגיד המים המקומי ומכון התקנים.

מהו תפקידו של יועץ אינסטלציה? האם גם אתם זקוקים לשירות ייעוץ אינסטלציה?

ליועץ האינסטלציה 3 תפקידים מרכזיים:

המטרה העיקרית של ייעוץ אינסטלציה, היא להכין תכנית אינסטלציה מפורטת. מטרה זו, מתחלקת בפועל ל-3 תפקידים שאותם מבצע יועץ האינסטלציה, במסגרת עבודתו:

 1. הכנת שרטוט מפורט של מערכת המים.
 2. הכנת שרטוט מפורט של מערכת הביוב.
 3. ליווי הפרויקט מול הרשויות והגופים המאשרים.

יועץ האינסטלציה מתכנן את כל מערכת המים

אחד מהתפקידים העיקריים של יועץ אינסטלציה, הוא לתכנן את מערכת המים. התכנון, לא כולל רק שרטוט של הנחת הצינורות. במסגרת התוכנית, בודק היועץ את לחץ המים בצינורות. חלק מהשרטוט, כולל מציאת נקודות שבהן מציבים ברזים לכיבוי אש. בעת התכנון, יש לוודא שלחץ המים בברזים מיוחדים אלו תקין. במידה ולחץ המים בברזים אלו יהיה בעל ערך נמוך מדי, כל הפרויקט לא יקבל אישור.

יועץ אינסטלציה מתכנן את מערכות הביוב

יועץ האינסטלציה, אחראי גם על תכנון מערכות הביוב. במסגרת עבודתו, דואג היועץ לתכנון המחבר בצורה טובה את מערכת הביוב, לצינור הראשי של הרחוב. המתכנן דואג שלא יהיה שום חדירה של מי הביוב אל מי השתייה.

ליווי מלא של הפרויקט מול הרשויות

חוץ משני תפקידי התכנון שהזכרנו בפסקאות הקודמות, ליועץ אינסטלציה יש תפקיד חשוב נוסף: ללוות את התהליך מול הרשויות. התפקיד לא מסתכם רק בהכנת שרטוטים מפורטים של מערכות המים והביוב. היועץ, מגיש בקשות לאישור, ועומד בקשר מול הגופים הנדרשים להוצאת אישור.

עם אילו גופים עומד היועץ למערכות אינסטלציה בקשר?

במסגרת תפקידו, מנהל היועץ לאינסטלציה קשר עם הגופים הבאים:

 • הרשות המקומית: יועץ אינסטלציה מגיש תכנית שבמסגרתה מתחברת מערכת הביוב של הפרויקט למערכת הביוב של הרשות המקומית. לצורך הכנת תכנית החיבור, על היועץ לבקש מהרשות המקומית מפה עם מיקום מדויק של שוחת הביוב הקרובה למבנה. חלק מעבודת תכנון מיקום השוחות, דורש קשר עם אדריכלי נוף של הרשויות.
 • מכבי אש: התכניות שהיועץ מכין עבור מיקום ברזי כיבוי אש, זקוקות לאישור של מכבי האש.
 • תאגיד המים: יועץ אינסטלציה, מעביר העתק תכנית לתאגיד המים.
 • מכון התקנים: במסגרת תכנוני האינסטלציה, ממוקמים ספרינקלרים. לספרינקלרים אלו, יש להוציא היתר של מכון התקנים.
 • קבלני עבודה ואדריכלים: עיקר העבודה, היא מול הקבלנים והאדריכלים. הם מבצעים בפועל את התכניות, והם ידאגו במהלך הביצוע, שלחץ המים בצנרת יהיה תקין.

יש צורך באישורים של הרשות המקומית, מכבי אש, תאגיד המים ומכון התקנים לתכניות הצנרת, על מנת שהתוכניות יאושרו. ללא אישור של הגופים הללו, כל הפרויקט לא מקבל היתר בניה.

חשוב מאוד שיועץ אינסטלציה יהיה מהנדס

לייעוץ אינסטלציה, לא מומלץ לקחת בעל מקצוע שהכשרתו היא רק "אינסטלטור". חשוב לקחת בעל מקצוע אשר הוציא תואר בהנדסה. המהנדס רכש יותר ידע וכלים לתכנן מערכות איכותיות של מים. ולכן, רק מהנדס יכול לתכנן מערכות מים וביוב עבור מבנים חדשים, ופרויקטים חדשים. לכן, הגופים המאשרים, דורשים שיועץ האינסטלציה, יהיה מהנדס בהכשרתו.

"דבור בונים יחס לפני בית" – נותנים לכם יותר

"דבור בונים יחס לפני בית", נותנים לכם יותר. החברה, מבינה את הקושי בהתרוצצות מגוף ולגוף ומחברה לחברה לצורך הוצאת היתרים ואישורים. ולכן, החליטה לרכז תחת קורת גג אחת את כל שירותי התכנון והוצאת ההיתרים בתחומים השונים. התכנון והגשת הבקשות, מתבצעות על ידי מיטב אנשי המקצוע.

גם תכנון מערכות האינסטלציה, והגשת התכנונים להיתרים, מתבצעים על ידי מיטב אנשי המקצוע. החברה, תעמיד לרשותכם יועץ אינסטלציה, בעל תואר שני בהנדסת בטיחות. יועץ אשר יתכנן עבורכם מערכות אינסטלציה מקצועיות ביותר, וילווה אתכם בצורה המקצועית ביותר בכל תהליך בקשת ההיתרים.

זקוקים לשירות מקצועי של ייעוץ אינסטלציה? צרו עמנו קשר עוד היום, ונציגנו יתנו לכם הצעת מחיר משתלמת ביותר, עבור שירות מקצועי ביותר.

לדף הפרויקטים שלנו

עכשיו לייעוץ עם מומחה

0503029779

 

בכל בניין בין אם מדובר על בניין מגורים או בניין המיועד לעסקים, קיימות מערכות שונות הקשורות באינסטלציה: צינורות מים, ביוב, ניקוז מי גשמים ועוד. אחד הדברים החשובים ביותר בבניין הוא היכולת להפעיל מערכות כיבוי הפועלות על מים בעת שריפה באמצעות מתזים ייעודיים. לצד זה יש צורך בתכנון מערכות שונות הקשורות לאספקת המים לבניין, חיבורים לקו אספקת המים העירוני ולמערכת הביוב. תכנון נוסף הקשור לאינסטלציה עליו אחראי יועץ אינסטלציה מנוסה, הן מערכות ניקוז הגשמים בחורף וכן מערכות המיזוג.

על מומחה אינסטלציה להקפיד על  תפקודן התקין של כל המערכות הקשורות למים בבניין הן לצורך תפקודו התקין של הבניין והן לצורך הגנה מפני שריפה בעת חירום ללא אישור הניתן על ידי יועץ המומחה בתחום האינסטלציה, לא יינתנו אישורים לאכלוסו של הבניין על ידי הרשויות השונות.

על מנת שכל המערכות הקשורות במים יעבדו בצורה אידיאלית בבניין יש צורך במומחה. על מומחה זה להתנהל הן מול האנשים המנהלים את המבנה והן מול הרשויות השונות כגון עירייה או מכבי האש. עליו להתמצא לא רק במערכות הניקוז והאינסטלציה בבניין אלא גם על המערכות הקשורות אליו מחוץ למבנה דוגמת שוחות הביוב ברחוב. על המומחה לתכנן נספח סניטרי המתעד את תכניות העבודה המפורטות הכוללות את שרטוט מערכות המים במבנה, תכנון מערכות הביוב שלו ועוד. רק לאחר אישור התכניות על ידו, תוכל עבודת בניית המבנה להימשך ולקבל בהמשך אישורי אכלוס.

יועץ אינסטלציה מנוסה, אמון בין היתר על תכנון חדר המשאבות בבניין שבו נקבע לחץ המים לכל צינורות האינסטלציה. עליו לדאוג כי לחץ המים בבניין יתקיים בעוצמה הנכונה וכן עליו לדאוג ללחץ מים תקין בעמדות השונות המיועדות לכיבוי אש וזאת על מנת לתת מענה ולדאוג להגברת לחץ המים במקרה של שריפה הפורצת בבניין. תכנון נכון של היועץ, יביא לזרימה נכונה ויעילה של כל מערכות המים בבניין בין אם מדובר על מים לשתייה או מי ביוב.

על יועץ האינסטלציה לוודא כי אין חדירה של מים מזוהמים אל מערכת מי השתייה. היועץ מתנהל במסגרת עבודתו מול מכבי האש וכן מול תאגיד המים המקומי ומכון התקנים. תכנון יעיל ומדויק של מערכת האינסטלציה על ידי המומחה המוסמך כולל תכנון יעיל של מערכות המים החמים והקרים בבניין לרווחתם של הדיירים במבנה, חיבור יעיל ונכון של מערכת הביוב לקו הביוב העירוני, מערכת ניקוז יעילה של מי גשמים ומי מזגנים וכן תכנון מדויק של מערכת המתזים בבניין במקרה שבו פורצת שריפה. ללא אישור תכנית האינסטלציה של יועץ אינסטלציה אין אפשרות לסיים את בנייתו של המבנה ומובן שאין אפשרות לתת אישור לאכלוסו של הבניין.

"דבור בונים יחס לפני בית" מתמחה בתחומי הבטיחות והבניה ומעניקה ייעוץ מקצועי ומקיף בכל נושאי הבטיחות לרבות בטיחות אש, נגישות, רישוי עסקים, קונסטרוקציה, בניית תיקי שטח כבאות וכן תכנון מערך הבטיחות עבור חברות וארגונים רבים בכל רחבי הארץ. החברה מציעה ללקוחותיה פתרונות יעילים ואיכותיים הנותנים מענה לכל בעיה. מאחורי החברה עומדים מהנדסים בכירים המטפלים בנושאים הנדסיים שונים החל משלבי התכנון ועד לביצוע. החברה מעניקה ללקוחותיה מענה אישי, מקצועי וקשוב בכל תחומי הבטיחות וההנדסה.

אם יש לך צורך בייעוץ ותכנון עבור כל ארגון, עסק או מבנה, זה הזמן להשאיר לנו פרטים באתר או להתקשר, לקבוע פגישת עם יועץ אינסטלציה מקרב מומחי החברה – וללכת על בטוח.

מתכננים בנייה של מרכז מסחרי או בניין דירות? רוצים להיות בטוחים שהמבנה המיועד שלכם יהיה איכותי ויספק למשתמשים בו מקום ראוי? האם יועץ אינסטלציה הוא איש המקצוע שאתם חייבים בפרויקט הקרוב שלכם? לא משנה איזה פרויקט אתם מתכננים אל תיקחו סיכונים מיותרים ולא תנסו לחסוך בעלויות – יש אנשי מקצוע שאתם פשוט חייבים בתהליך הבנייה שלכם.

יועץ אינסטלציה – אחד מאנשי המקצוע החשובים ביותר בפרויקט שלכם

כאשר אתם מתכננים בנייה של מבנה ולא משנה אם מדובר במרכז מסחרי גדול, בניין מגורים או מגדל גבוה אשר ישמש כבניין משרדי חשוב מאוד לבצע תכנון מקדים ולעשות הכל לפי התכנית. דיוק בפרטים הקטנים בשילוב תכנון מפורט יביא לתוצאה הרצויה מבחינתכם ויוביל להצלחה גדולה שתוביל ככל הנראה לפרויקטים נוספים בעתיד. יועץ אינסטלציה הוא אחד מאנשי המקצוע החשובים ביותר בכל פרויקט כאשר התפקיד העיקרי שלו הוא כמובן שכל המערכות הקשורות במים או בביוב יעבדו בצורה חלקה ויספקו לדיירים, לאורחים או לעובדים במבנה חוויה מהנה במיוחד.

האחריות הגדולה של יועץ אינסטלציה לדרישות כיבוי

למעשה תפקידו העיקרי של יועץ אינסטלציה הוא לדאוג ללחץ מים תקין במבנה המיועד. החשיבות של לחץ מים תקין מגיעה כמובן לידי ביטוי בכל רגע בשגרת היום אבל בעיקר כאשר מתחוללת שריפה במבנה. במצב כזה מערכות הכיבוי חייבות לקבל לחץ מים מתאים ואם הבדיקות המקיפות הראשוניות לא נעשו אז זה פשוט יכול להגיע למצב של אסון שיש בו גם נפגעים בנפש. אין ספק שמומחה בתחום האינסטלציה חייב להיות חלק מהתכנון ובניית המבנה כדי שהפרויקט יצליח, במקרים מסוימים המעורבות שלו יכולה אפילו להציל חיי אדם.

עבודה מול הרשויות – עושים את העבודה השחורה עבורכם

יועץ אינסטלציה כאמור אחראי על כל הקשור ללחץ המים ומערכות הביוב ובמקרים מסוימים אף אחראי לחיי אדם. כמו כן, הוא אחראי גם לעבודה מול הרשויות כמו העירייה או הרשות המקומית שבה נבנה המבנה וכפי שאתם יכולים לתאר לעצמכם לא תמיד מדובר בעבודה פשוטה או קלה. איש מקצוע שמכיר את התחום, שצבר ניסיון בתחום ויודע את רזי המקצוע יוכל להתנהל מול הרשויות השונות בצורה נכונה ולחסוך לכם גם בזמן הפרויקט ובעיקר בעלויות הפרויקט.

חשוב להדגיש שהתפקיד של יועץ אינסטלציה מתחלק לשניים: גם לתכנן עבורכם בצורה קפדנית את נושא המים ודולחין כדי שהמבנה יהיה ראוי למגורים או לעבודה וגם לעבוד מול הרשויות ולעשות עבורכם את העבודה השחורה. ההתעסקות מול הרשויות אומנם לא אמורה להיות מסובכת על הנייר אם הכל מתנהל כמו שצריך אבל המציאות לעיתים שונה קצת מהתכנון המקורי שלנו ותמיד טוב שיש איש מקצוע מנוסה ומיומן שיכול לזרז עבורנו את התהליכים.

לא בטוח האם גם העסק או הפרויקט שלך זקוק ליועץ אינסטלציה? פנה אלינו והשאר את פרטיך באתר – אנחנו נשמח לחזור אליך בהקדם עם כל התשובות.

מטרת "דבור בונים יחס לפני בית" היא לאגד תחת קורת גג אחת את שירותי התכנון והרישוי הנדרשים בתחומים השונים. לכן, "דבור" ידאגו לשירות יועץ אינסטלציה מקצועי. אנו רוצים לתת לכם את שירות ייעוץ האינסטלציה הטוב ביותר – ולכן אנו מעסיקים יועצי אינסטלציה בעלי תואר שני בהנדסת בטיחות.

היועץ, יתכנן היטב את כל מערכות האינסטלציה הנדרשות, וייתן ליווי מקצועי לתהליך הוצאת ההיתרים עבור תכניות האינסטלציה. לאורך התהליך, אנו עובדים מול כל הגופים הרשמיים הנותנים את האישורים, כמו הרשויות המקומיות והג"א.

 • מי הם הלקוחות שלנו? גופים ידועים כמו רשת "רמי לוי", "הטכניון", "מכללת ספיר", "עיריית כפר סבא", "מדע טק", "חברת החשמל", ועוד, בחרו בנו לביצוע מעטפת התכנונים הנדרשים לבטיחות, ובתוכם ייעוץ אינסטלציה.

לכן, אם הנכם זקוקים לייעוץ אינסטלציה – הצטרפו היום אל רשימת הלקוחות המרוצים אשר קיבלו מאתנו שירות ייעוץ אינסטלציה מקצועי. השאירו פרטים, ונציגינו ייבנו אתכם הצעת מחיר משתלמת עבור שירות מאת יועץ אינסטלציה מקצועי.

 

 טלפון:
0503029779

 דואר אלקטרוני:
DABBURKH@GMAIL.COM